جراح پلاستیک گوش برجسته

در برخی موارد به دلیل انتخاب نادرست جراح زیبایی، بیماران دچار عوارضی می شوند که قابل جبران نیست. میکروشیا در 9

توسط MASTERNEWSS در 17 آذر 1400

در برخی موارد به دلیل انتخاب نادرست جراح زیبایی، بیماران دچار عوارضی می شوند که قابل جبران نیست. میکروشیا در 90 درصد موارد یک طرفه است، یعنی یک گوش را درگیر می کند. جراحی زیبایی گوش  برجسته باید با بیهوشی عمومی و در بیمارستان انجام شود. نوجوانان و بزرگسالانی که کاندید جراحی گوش هستند باید دید مثبت و اهداف واقع بینانه جراحی گوش داشته باشند. بیرون زدگی گوش یک مشکل رایج با ناهنجاری های گوش است که ناشی از عواملی مانند ژنتیک، نحوه خوابیدن نوزاد و شکل سر نوزاد در بدشکلی های گوش است. این گوش ها را می توان با جراحی باز کرد و شکل گوش خارجی را تغییر داد تا شبیه گوش دیگری شود. بهبودی و در نظر گرفتن نتیجه پس از بخیه زدن باید منتظر بمانید تا زخم ها بهبود یافته و بسته شوند و بخیه ها جذب شوند. گاهی اوقات بعد از جراحی گوش متورم می شود، باید مدتی صبر کنید تا از بین برود و در نهایت جراحی گوش نتیجه نهایی خود را نشان می دهد.

3. تا چند هفته بعد از جراحی انجام هیچ کاری روی موها مانند رنگ کردن یا فر کردن موها توصیه نمی شود. دیدن کار جراحان گوش نیز راه خوبی برای مشاهده مهارت جراح در انجام جراحی های گوش است، می توانید با مراجعه به صفحه اینستاگرام آن ها، کار جراحان گوش را مشاهده کنید. باید بگویم که احساس وزوز در گوش کاملا طبیعی است و به مرور زمان از بین می رود پس اگر با این مشکل مواجه شدید نگران نباشید. روش های انجام شده در اتوپلاستی بسته به آناتومی گوش از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است. به طور مشابه، ممکن است اقدامات کاملا متفاوتی برای بهبود ظاهر بینی دو نفر مورد نیاز باشد. در این نوع جراحی معمولاً لازم است که شکل غضروف گوش را تغییر داده یا آن را کوچک یا بزرگتر کنیم. بخیه می تواند به سطح پوست برسد تا از شکل جدید گوش محافظت کند، بنابراین باید برداشته شود، که می تواند باعث التهاب پوست آسیب دیده شود که ممکن است نیاز به جراحی بیشتری داشته باشد. ترس از ویروس و نیاز به رعایت بهداشت باعث شده تا مدت ها بسیاری از مشاغل تعطیل شوند.

اگر غضروف نیاز به جراحی داشته باشد، پس از برش، خون می تواند زیر پوست جمع شود. همانطور که گفتیم عمل ترمیم گوش به دلایل مختلفی انجام می شود و بسته به دلیل این عمل، پزشک روش مناسب را انتخاب می کند. روش جدید درمانی که امروزه به طور فزاینده ای مورد استفاده قرار می گیرد، اما هنوز فراگیر نشده است، استفاده از آتل خفاش و مشکلات گوش مشابه است. در برخی از کودکان، تغییر شکل گوش نشانه یک بیماری ژنتیکی است که می تواند بر چندین سیستم بدن تأثیر بگذارد، مانند سندرم خرگوش طلایی و سندرم شارژ. در صورت لزوم غضروف و بافت را بریده و شکل آنها را تغییر می دهند. همانطور که قبلا ذکر شد، جراحی بازسازی گوش یک عمل زیبایی است که توسط افرادی که می خواهند ظاهر گوش خود را تغییر دهند، استفاده می شود. موضوعی که در طول مقاله بارها بر آن تاکید شده است، انتخاب جراح مناسب است. در طی این عمل، برشی روی گوش ایجاد می شود تا جراح بتواند به غضروف گوش دسترسی پیدا کند. • فرد می تواند ظرف یک هفته پس از جراحی به سر کار خود بازگردد.

برای مشاهده نمونه اتوپلاستیک می توانید روی لینک کلیک کنید. تصویر زیر یکی دیگر از عمل های گوش است که توسط دکتر شیرزادگان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی انجام شده است. سپس اندازه غضروف بزرگ کاهش می یابد و چین های داخلی لبه گوش افزایش می یابد و در نتیجه اندازه گوش کاهش می یابد. برخی از گوش ها بسیار تا شده و برخی دارای لبه در گوش هستند. پزشک باید در مورد انتظارات بیمار از این جراحی زیبایی سوالات لازم را از بیمار بپرسد و در صورت داشتن انتظارات غیرمنطقی سعی در منصرف کردن و ترغیب او کند. اتوپلاستی یکی از عمل هایی است که در آن روش ها و تکنیک های جراحی بسیار متنوع است و از طرق مختلف می توان به نتایج بسیار موفقی دست یافت. حتی بزرگسالانی که گوش های بیرون زده دارند به حدی شگفت زده می شوند که بر زندگی روزمره آنها تأثیر منفی می گذارد و احساس ناخوشایندی می کنند. جراحی زیبایی گوش معمولاً 1 تا 2 ساعت طول می کشد که بستگی به میزان جراحی دارد. شاید این افراد فقط به خاطر گوش های بیرون زده ظالمانه مورد تمسخر و تمسخر قرار گیرند.

آخرین مطالب