در یک روز آفتابی در ماه ژوئیه گذشته ضخیم دود ریخت و به آسمان بیش از شهيد مربع در مرکز کابل. نیم دوجین افراد مسلح با هجوم یک ساختمان به دفتر افغانستان سابق رئیس اطلاعات Amrullah Saleh. هیچ غریبه ای به تلاش در زندگی خود صالح موفق به فرار از طریق پشت بام اما متعاقب آن درگیری بین شورشیان و نیروهای امنیتی خروشان از طریق ترکیب چند ساعت بیشتر به پایان نیمه شب گذشته با 30 نفر کشته و حداقل 50 زخمی—بیشتر آنها غیرنظامی بوده اند.

خاکستر هنوز هم فشرد هوا هنگامی که من وارد صبح روز بعد. بازماندگان سوگواری در داخل ساختمان سوخته چیدن از طریق آنچه باقی مانده از خانه های خود. Wading را از طریق آوار من پا بر روی ورقه های سبز رنگ شکل یک توله سگ سر آن بزرگتر از یک کودک زیر مشت های بدن شکسته در زیر بتن. یک نوار از گوشت انسان, سوخته به سیاه و سفید واضح و آویزان از یک پیچ ماشین قاب. یک گارد جوان در گشت kneeled به بازرسی آن است. او jabbed در آن با پایان تفنگ خود را. او به من نگاه کرد دهان در حال دهن دره شگفت زده.

رئیس جمهور اشرف غنی را محکوم کرد تلاش برای خارج کردن صالح که در آن زمان بود غنی همسر در حال اجرا در یک انتخابات برنامه ریزی شده برای سپتامبر. “برادر من پسر واقعی از خاک افغانستان و معاونت اول کاندیدای من در انتخابات, تیم, @AmrullahSaleh2 جان سالم به در یک مجتمع حمله توسط دشمنان دولت آقای غنی هنوز توییتی.

دشمنان دولت بودند فقط گرفتن آغاز شده است. در طول صبح ساعت شلوغی یک هفته بعد طالبان با بمب پاره پاره از طریق غرب کابل. پنجره های شکسته یک مایل دور یک ایستگاه پلیس و ارتش استخدام مرکز کاهش یافت و به شکست آجر. چهارده افغان کشته و 145 مجروح شدند.

هفته بعد یکی دیگر. در اوت 17, well-dressed man وارد با دوچرخه در یک سالن عروسی با پر از 1200 نفر است. مجرم تضعیف سمت مرحله. یک گروه در حال بازی (درامز). جلیقه اش منفجر شد. بمب گذاری, بعد, ادعا شده توسط گروه دولت اسلامی کشته شدن 91 نفر و زخمی ها به عنوان بسیاری که 200 بیشتر. این امر می تواند مرگبارترین حمله از جنگ افغانستان در سال 2019.

در میان این فصل از خشونت در افغانستان بحرانزده انتخابات مبهوت ،

در شلوغ بازار در کابل Pul-e-Sokhta منطقه, روشن, زرد, پرده های آویزان از اصطبل و کیسه سیب زمینی و قارچ و ادویه جات انباشته بعدی برای لاغر قوطی روغن پخت و پز. یک پسر با موجی چتری scooped نمک را در یک سطل در حالی که یک مرد کشیده پاهای خود را بر روی یک چیز ساییده فرش, تراش هویج. بسیاری از رشد با احتیاط حتی خصمانه زمانی که من به ارمغان آورد تا نظر سنجی. “هنگامی که شما فقط می گویند کلمه “انتخابات” آنها عصبانی” راهنمای من و فاطمه به من گفت.

ما بر یک فروشنده لباس در رنگ پریده shalwar kameez قیچی باز کردن یک کیسه لوبیا. Tarkhil شد 60 سال با یک کلفت ساخت و موهای خاکستری. “همه چیز شروع می شود با امنیت,” او گفت:. “همانطور که شما ببینید در حال حاضر ما اصلا امن کشور است. است که چرا مردم بیکار و افسرده.” با امنیتی افغان می تواند به پایین نگه داشتن شغل خود را کسب درآمد و منجر به زندگی بهتر او به من گفت. “من اهمیتی نمی دهند که چه کسی برنده خواهد بود. آنها فقط باید کار به سمت یک هدف و آن هدف این است که امنیت است.”

در سراسر خیابان احمد یک مرد میانسال در یک سیاه و سفید عمامه نشسته cross-legged در یک چرخ دستی چشم اسکن جمعیت برای مشتریان که نیاز به یک دست. او رای داده بودند در افغانستان قبلی انتخابات ریاست جمهوری در سال 2014 و اعتقاد داشتند که این امر منجر به تغییر. آن را تا به حال منجر به غیرقابل دفاع قدرت های توافق بین آمریکا-تحصیل غنی و سیاسی رقیب اصلی او عبدالله عبدالله که به طور مستمر به سرزنش یکدیگر برای دولت شکست.

“من می خواستم یک امنیت بهتر وضعیت” احمد گفت. “من رای دادند برای امنیت.” هیچ کدام از نامزدها در این زمان به حال خود پشتیبانی می کند. “چه اتفاق افتاده پس از انتخابات گذشته است که ما به شما رای دوباره ؟” او گفت:. او برداشت خود را. “آنها انجام نداده اند هر چیزی برای ما به رای دوباره.” او برداشته چرخ دستی خود را و راه می رفت دور.

“صلح آرزوی همه افغان ها” Lotfullah Najafizada سر از طلوع نیوز افغانستان یکی از بزرگترین رسانههای به من گفت. در عین حال او را با احتیاط در مورد مذاکرات بود که در حال وقوع بین نمایندگان آمریکا و طالبان در دوحه قطر در طول دوره از سال قبل. صحبت کردن بیش از چای چند هفته قبل از انتخابات افتتاح شد گفت: این کشور باید به جای تمرکز بر روی آنچه که در حال حاضر در محل. “انتخابات یک جهت ما شده ایم گرفتن برای دو دهه” او گفت:. “ما باید تاریخ انتخابات. ما به یک صلح تاریخ.”

نیروهای امنیتی افغان در کابل در ماه اوت سال 2019

سرنوشت ملت ها می توانید تغییر دهید و با یک صدای جیر جیر. در شب 7 سپتامبر رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن پرسیدم نادانسته به تقریبا همه عمده رهبران طالبان و به طور جداگانه به رئیس جمهور افغانستان قرار بود به طور مخفیانه به دیدار با من در کمپ دیوید در روز یکشنبه.” با استناد اخیر حمله طالبان در کابل که به کشته شدن 12 نفر از جمله یک سرباز آمریکایی تهمت اعلام کرد: “من بلافاصله لغو نشست و به نام کردن مذاکرات صلح.”

شورشیان تصرف در خنثی معامله به عنوان دلیل دیگری برای حمله به. ده روز پس از مغلوب ساختن پیشی جستن انتشار یک بمب گذار انتحاری کشته و 30 نفر از تجمع در مبارزات انتخاباتی برای اشرف غنی در ولایت پروان. همان روز یک حمله دیگر در کابل به کشته شدن بیش از 20 نفر است. طالبان که به سرعت مسئولیت هر دو حمله متعهد بیشتر اختلالات به انتخابات مربوط به حوادث. معلمان و دانش آموزان در خصوص توصیه شد به دور ماندن.

در سپتامبر 27, روز قبل از انتخابات من با صحبت Ziafatullah سعیدی دانشجویی در دانشگاه کابل. او برطرف شد که ایالات متحده در مقابله افتاده بود از هم جدا. “روشن بود به هر کس که آن را یک توافق صلح” او به من گفت. “آن را یک خروج معامله”—یک مرجع به طالبان را تعیین می کند که هر گونه آشتی باید قبل از یک خروج از سربازان آمریکایی buttressing افغانستان را امنیت لرزان آن را به عنوان است. هیچ کس را ملاقات کردم در کابل بر این باور است که طالبان افراط گرایی تا به حال نرم, یا که رهبران طالبان می تواند اعتماد به سازش. بسیاری از ترس است که قانون شریعت را به عنوان به زودی به عنوان آمریکایی ها رفته بودند.

با وجود شبح خطر سعیدی بازیگران رای خود را روز بعد. ماه بعد در میان یک مبارزه شدید بر انتخابات نتایج کاخ سفید اعلام کرد که یک معامله با طالبان شده بود نجات داد. این معامله می تواند صلح را به افغانستان و همچنین پایان دادن به یکی از امریکا جنگ برای همیشه لطفا برای. آن را نیز می تواند علامت نهایی قانون در این کشور در دو دهه تجربه با دموکراسی است.


سعیدی سه ساله بود که به رهبری آمریکا تهاجم حکومت طالبان در سال 2001 است. جدید افغانستان دموکراسی در نظر گرفته شده بود تا به عنوان سدی در برابر بازگشت طالبان به عنوان گروه های تروریستی مانند القاعده که ممکن است استفاده از این کشور به عنوان پایگاهی برای عملیات. اگر نوزاد دولتی گرفتار شد و توسط بسیاری از عیوب آن را اعلام آزادی و تغییر و قدرت به مردم “سرخوشی” جو به یاد می آورد رئیس جمهور سابق حامد کرزی و برای یک نسل کامل از جوانان افغان این آهنگ از ارزش های غربی است که همه آنها که تا کنون شناخته شده است.

اولین بار ملاقات کردم سعیدی بود در اکتبر سال 2018 در آستانه افغانستان انتخابات پارلمانی. برای ماه شده گفتن مسن بستگان خود را در مورد نامزد مورد علاقه و او بیقرار بود برای نشان دادن حمایت خود را. سعیدی در حال حاضر 22 سال گفت که بی تفاوتی بود یک مشکل نیست برای کابل نسل جوان است. پسر خیاط و فرزند از هفت فرزند او اولین عضو از خانواده خود را به حضور در دانشگاه, جایی که او مورد مطالعه حقوق و علوم سیاسی. بسیاری از همکلاسی های خود را برنامه ریزی برای, رای, او گفت:. دلیل اصلی مردم ممکن است ماندن در خانه بود و امنیت است.

انتخابات حملات هر دو قریب الوقوع و غیر قابل پیش بینی. این سوال در ذهن همه بود که آیا خشونت خواهد امدن اما چگونه بسیاری از قربانیان آن را ادعا می کنند. سعیدی پدر را به حال او را وادار به ثبت نام در دور رای گیری در سایت به عنوان دور که ممکن است از شلوغ شهر. در دیگر خانواده ها شنیدم از پدر و مادر که تقسیم کردن و ثبت شده در ایستگاه های مختلف; اگر یکی از مورد حمله قرار گرفت حداقل دیگر به احتمال زیاد به در امان خواهد بود.

دانشجوی دانشگاه Ziafatullah سعیدی در یک کافه در شهر کابل

سعیدی گفت که او در نظر گرفته شده به بازیگران رای خود را در اطراف ظهر. اکثر مردم خواهد بود برای ناهار به عهده بنابراین انتظار خطوط ممکن است کوتاه تر باشد. زمان کمتر در خط به معنای دقیقه کمتر در معرض. کوتاه خطوط نیز جلب جمعیت کوچکتر و کوچکتر جمعیت ارائه شده کمتر مطلوب و هدف است. “یک مسئله بزرگ برای حمله است که چگونه بسیاری از مردم در حال رفتن به دریافت ذبح,” او گفت:.

هنگامی که روز انتخابات وارد این کشور تبدیل به یک میدان جنگ. شبه عمد و هدفمند غیرنظامیان در مراکز رای گیری در داخل مدارس و درمانگاه ها و مساجد. آنها راه اندازی موشک و نارنجک و خمپاره; آنها کاشته بداهه بمب انداخته و تیراندازی sprees. زمان سنجی بسته خشونت به حال فوران در 108 سایت در سراسر کشور و در نتیجه 435 تلفات ملکی. با توجه به ماموریت کمکی سازمان ملل متحد در افغانستان این بود که مرگبارترین روز انتخابات برای غیر نظامیان در این کشور را مرگبارترین سال پس از آنها شروع به ردیابی تلفات در سال 2009.

خشونت تنها آغاز مشکلات است. بیش از 13000 شکایتی تسلیم توسط ناظران انتخاباتی در روز رای گیری. خدشه دار سوء مدیریت و در مقیاس بزرگ اتهامات از رای گیری چاشنی نتایج اولیه تاخیر شد و سپس دوباره به تعویق افتاد. در دسامبر 2018, انتخابات, شکایات آژانس باطل تمام آرا از مرکز استان به دلیل تقلب—و سپس لغو آن تصمیم گیری در مدت کوتاهی پس از دولت مداخله کند. نتایج نهایی در اصل برنامه ریزی شده برای دسامبر نبودند اعلام کرد تا زمانی که ممکن است 2019. زمانی که من صحبت سعیدی در مدت کوتاهی پس از مجمع اعضای سوگند او هرگز خسته ، “این ظروف سرباز یا مسافر کل,” او گفت:. “پس از انتخابات بسیاری از مردم فکر می کردند آن بود که ارزش رفتن.”

در آن زمان من در بازگشت به کابل در تابستان گذشته با توجه به حال معطوف به انتخابات ریاست جمهوری. در جامعه بین المللی بسیاری از بازدید کرده پارلمانی انتخابات به عنوان یک آزمون برای ارزیابی قدرت این کشور در نهاد های انتخاباتی. به جای این فرایند در معرض میزان واقعی ضعف خود را. با وجود شتابزده تلاش در تعمیر و تقریبا هیچ کس صحبت من با اعتقاد بر این کشور آماده بود برای یکی دیگر از تست. “راه 2018 انتخابات موفق شد آنها را از دور با قتل” عبدالله احمدزی بنیاد کشور مدیر در کابل به من گفت. “آن را مانند دفن دموکراسی به عنوان عمیق به عنوان شما می توانید.”

تقلب در انتخابات همیشه سیاه شدن افغانستان, دموکراسی, اما آن را تحت فشار قرار دادند تنش به آستانه در سال 2014 انتخابات ریاست جمهوری بین اشرف غنی و عبدالله عبدالله. در سراسر کشور تقریبا یک سوم از آراء بازیگران ثبت شد در نظرسنجی سایت که در آن تقریبا همه آرا رفت و به همان نامزد شده است. “شما هرگز نمی بینید که گفت:” اتحادیه اروپا رئیس ناظر در زمان Thijs برمن. “است که یک کره شمالی وضعیت است.” به عنوان سیاسی اختلاف دامن زد به یک بحران, پس از جان کری وزیر خارجه swooped به کارگزار آخرین لحظه معامله است. دو طرف با یکدیگر برای ایجاد یک حکومت وحدت ملی, اعطای ریاست جمهوری به اشرف غنی در حالی که ایجاد یک عنوان جدید رئیس اجرایی عبدالله. جمع و جور شرکت به عنوان یک پیروزی برای دیپلماسی اما بسیاری از افغانها به خود جلب کرد درس های مختلف. “وجود دارد هیچ برنده و یا از دست دادن” گفت: از شهروندان کابل Ghulan Doosti که عبدالله حمایت کرده بود. “تنها وجود دارد میانجیگری از امریکا است.”

پس از bungled 2018 انتخابات تمام 12 کمیسیون مسئول اخراج شدند. در مارس 2019, نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری گرد هم آمدند تا رای جدید کمیسیون انتخابات. هر چند این روند به نظر می رسد به طور گسترده فراگیر شک و تردید بیش از انتخابات استقلال درنگ. “شما انتظار احزاب سیاسی و نامزدها به نامزد مستقل افرادی که نه وابسته به هیچ سیاست—شوخی می کنی؟” احمدزی گفت. “مثل این است که انتظار یک گرگ برای محافظت از گوسفند خود را.”

امتیازهای همه جا هستند اعطا مزایای خاصی. در عین حال در افغانستان که در آن ضعیف نهاد های انتخاباتی هرگز موفق به دفاع از استقلال خود را, بسیاری از ناظران معتقد بودند که انتخابات ریاست جمهوری بود که در حال حاضر در افغانستان را به جیب. یک روزنامه نگار محلی اشاره من به روش های مختلف دولت تا به حال به misallocate از 150 میلیون دلار بودجه انتخابات—تقریبا یک سوم آمد که از کمک کنندگان بین المللی و بقیه آن عرضه شده توسط شورشیان دولت است. در میان آنها طرح برای منحرف کردن بودجه عمومی به خصوصی کمپین خزانه و همچنین قیمتهای به سرکوب مردم در انتخابات و دستکاری در رای گیری نتایج. مشابه کلاهبرداری کرده بود تمام شده است قبل از بازی.

حوا علم نورستانی عضو جدید کمیسیون مستقل انتخاباتبه ارث برده وظیفه نهایی نتایج جستجو برای botched پارلمانی مسابقه و پس از آن رهبری یک تلاش ملی برای ثبت نام بیشتر مردم پیش از انتخابات ریاست جمهوری. شکوه زن در چهل سالگی نورستانی آغاز زندگی حرفه ای خود را در روزنامه نگاری و کار برای سال های سال به عنوان یک مجری اخبار در تلویزیون دولتی. در سال 2005 در حالی که در حال اجرا برای مجلس او سفر به کمپین رویداد زمانی که مردان مسلح به او حمله کردند ، او به ضرب گلوله در پا. پس از بهبود او او او برنده انتخابات است. “اگر شما نگاه کنید ما در جامعه سنتی این آسان نیست شغل برای یک زن” او به من گفت. “اما من پا به جلو و تا کنون موفق بوده است.” هنوز او به رسمیت شناخته شده و چالش هایی که باقی مانده است. “البته بازنده را به اتهام” او گفت:. “اگر شما در انتخابات در سراسر جهان نه تنها یکی است که 100 درصد بدون مشکل و چالش است.”

یکی دیگر از نگرانی برای او که برای رای دهندگان در بزرگ بود و امنیت است. وقتی که من تو را دیدم او را در دفتر مرکزی کمیسیون مستقل انتخابات در تابستان گذشته او هنوز هم وزن مرگ هشت انتخاباتی به تازگی ترور توسط طالبان در حالی که ثبت نام رای دهندگان در افغانستان. عضو دیگری از او در انتخابات هیات ربوده شده بود در ولایت لوگر.

رئیس حوا علم نورستانی در کمیسیون مستقل انتخابات را در کابل دفتر

در میان یک خسته عمومی, صبر, حال اجرای نازک است. تحت غنی بسیاری از افغان ها احساس کردند که این کشور شرایط امنیتی وخیم شده بود در حالی که تنش های قومی به اوج بود. Ghulan Doosti ذکر نمونه هایی از طالبان تهدید به قطع انگشتان دست مردم بود و با استفاده از بازیگران به برگه های رای. در طول سال ها او soured در چه دموکراسی می تواند ارائه. “ما رای دادند و در گذشته حتی زمانی که ما هنوز مطمئن شوید که اگر وجود داشته باشد فساد است. در حال حاضر من کاملا نا امید و تردید.” وقتی که من پرسید که اگر او را به شرکت در انتخابات آینده پاسخ خود شرکت بود: “هیچ.”

نشسته در کنار او زندگى خود در اتاق پسرش, Alisina, منتقل روی کوسن باقی مانده آرام در حالی که پدرش صحبت کرد. همان نگرانی وزن او بیش از حد او بعدها به من گفت و در عین حال او ایمان بیشتری به رئیس جمهور. یک دانشجو در دانشگاه کابل او خوانده بود حساب از غنی اخلاق کار خستگی ناپذیر و او را تحسین چه دنیوی توهم به نمایندگی از جامعه بین المللی. با وجود پدرش سوء ظن, Alisina پشتیبانی دولت است. اما او نیروبخش برای یک انتخابات پر سر و صدا.


در پاییز 2018, زلمای خلیل زاد ایالات متحده فرستاده ویژه به افغانستان با رهبران طالبان در دوحه شروع به بحث در مورد خروج از 13,000 ایالات متحده سربازان باقی مانده در افغانستان است. هشت دور مذاکرات بعد به عنوان ریاست جمهوری در کمپین های نجومی پراکنده به زندگی در تابستان 2019 معامله شد که به تمرکز واضح تر: ایران می خواهد ایجاد یک جدول زمانی برای خروج در حالی که طالبان وعده داده شدید تروریستی لینک کلیک کنید و شروع به آشتی با دولت افغانستان.

در argot ایالات متحده آمریکا سیاست خارجی در انتخابات افغانستان و طالبان مذاکرات شد به ادامه همراه “آهنگ های موازی.” اما واقعیت این بود مراتب بیشتر درهم. “دو فرآیندهای واقعا همدیگر را قطع و در هم تنیده” اسکات Worden, مدیر افغانستان و آسیای مرکزی برنامه در ایالات متحده موسسه صلح به من گفت. طالبان هرگز به رسمیت شناخته شده و مشروعیت دموکراتیک افغانستان جمهوری— “عروسک” به آمریکا در دستور کار این گروه اصرار دارد—و صریحا رد هر پیشنهاد گفت و گو از غنی حتی به آنها منتقل شده و نزدیک به سوی یک چارچوب توافق با خلیل زاد. رئیس جمهور به طور موثر از کنار این روند متناوب عرصه حک شده باز با این مذاکرات ارائه فرصت برای این کشور تثبیت قدرت کارگزاران برای گرفتن در سهام در دولت آینده فراتر از دسترس دولت و فراتر از محدوده این انتخابات است.

“اگر شما در حال تلاش برای اجرا در برابر یک رئیس جمهور کنونی این نبرد دشوار برای شروع با” Worden گفت. “رئیس جمهور غنی می بیند مزیت بیشتری در ادامه حکم خود را از طریق انتخابات. بسیاری از مخالفان نامزدها اگر نه همه آنها را ببینید فرصت بیشتری در مذاکرات است.”

برای افغان ها به موازات هم مطرح خواهيد ديد. آیا آنها پشتیبانی از راه دور تنظیم رانده شده توسط خارجی منافع است که ممکن است امکان پذیر پایان 18 سال از خونریزی است ؟ و یا انجام آنها اصرار بر ناقص اما اسمی فرایند مشارکتی—بسیار دموکراتیک و مدل آنها تا به حال شده است برای مبارزه با این همه سال ؟ افکار عمومی شکاف به دو: صلح یا انتخابات مذاکرات و یا نظر سنجی. احمدزی بنیاد مدیر در کابل گفته بود نیاز به انتخاب بین “اکسیژن و آب است.”

ایالات متحده تلاش در ایجاد توازن میان دو راضی ، صحبت به رسانه های افغانستان, جان باس سفیر آمریکا در افغانستان در آن زمان قول داد که هر دو صلح و انتخابات اهداف کلیدی و سپس گفت: در آینده نفس “صلح بالاترین اولویت ما است.” تناقضات سوخت حدس و گمان است. “هیچ کس واضح و روشن در مورد آنچه اتفاق می افتد” محمد یوسف رشید رییس اجرایی انتخابات آزاد و عادلانه فروم از افغانستان, انتخابات فدراسیون فوتبال به من گفت. “ایالات متحده با تاکید بر هر دو انتخابات و مذاکرات است. آن را ایجاد سردرگمی است. ما نمی دانیم که اولویت خود را.”

شایعاتی که دوحه مذاکرات ساختمان به سمت یک دولت موقت—با مقررات شامل طالبان در آمد برای تسلط بر انتخابات ریاست جمهوری. بسیاری از نام برای لغو انتخابات به طور کامل. “من اعتماد به نفس این انتخابات اتفاق نمی افتد” یک نامزد ریاست جمهوری اطمینان داد هواداران خود. یکی دیگر از خبرنگاران گفت: “یک انتخابات تنها ما را تقسیم. اگر ما بد انتخابات یک توافق صلح با طالبان پیروز خواهد شد دو بار.” در کمپین’ روز افتتاحیه در ماه جولای تنها دو نامزد به زحمت آویزان انتخابات آگهی در سرک دارلامان یکی از کابل شلوغ ترین معابر. تنها سه برنامه ریزی شده بود, انتخابات, تظاهرات. تا کنون بیشتر مشتاق راه اندازی مبارزات انتخاباتی متعلق به وقت. “میلیون ها گفته اند که این انتخابات را نمی خواهد اتفاق می افتد” غنی به جمع هواداران خود در داخل اسراف کنوانسیون سالن. “من از شما این است—آن اتفاق می افتد یا نه ؟ آن است که اتفاق می افتد!”

نشسته در نزدیکی و در این مرحله بود که خود را در حال اجرا همسر حامد طرح یک لبخند سرد به عنوان وقت خود را تکان داد و مشت زد روی سکو. “ما تلاش کرده اند برای انتخابات” افغانستان رفت. “ما قربانی بیش از حد برای این کار است.” در واقع بسیاری از مخالفان خود را در مبارزه بودند در برابر آن. همان روز 13 نامزد امضا بیانیه ای در محکوم آینده نظرسنجی به عنوان “جعلی از قبل مهندسی و بحران-تولید” و تهدید به تحریم انتخابات.

اشرف غنی احمدزی در مبارزات انتخاباتی رالی تحت فشار قرار دادند. اواخر بعد از ظهر صالح و تیم او در حال بازگشت به حزب خود را در نزدیکی مقر شهيد مربع به زودی حل و فصل را به خود چهارم-کف اتاق. مدت کوتاهی قبل از 5 بعد از ظهر مزدا نورد بر روی خیابان خارج است. این یک محله مسکونی. گروهی از پسران جوان لگد در اطراف یک توپ فوتبال است. ماشین منفجر.

کابل را “نارنجی ارتش” نام مستعار برای عموم بهداشت کارگران تمیز کردن کابل, خیابان, روشن, آوار از پس از یک حمله.

در آخرین هفته از ماه اوت کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرد که بیش از 2000 مرکز اخذ رای از مجموع بیش از 7000 سراسر کشور نمی خواهد باز به دلیل نگرانی های امنیتی. این تعطیلی—عمدتا در تحت کنترل طالبان و یا بحث و مجادله در مناطق روستایی—بیشتر به سوال نامیده می شود اعتبار ملی رای دادن. در یک نقطه حتی غنی متوقف شد و حضور در کمپین حوادث در خارج از پایتخت است. در “مجازی تظاهرات” برگزار می شود را در خود جای او خطاب استانی خود را حامیان از طریق ویدئو کنفرانس. طالبان تمسخر دولت “شم از یک فرایند است.”

در سپتامبر 28, حدود دو میلیون رای دهندگان کمتر از 10 میلیون ثبت نام, بازیگران, رای گیری برای انتخاب ریاست جمهوری—کمتر از یک سوم از شرکت در 2014. افسرده مشارکت تاریخی کم مطرح خواهد شد یک چالش مهم به اختیارات اعطا انتخابات را برنده. مشکل واقعی است, آیا برنده خواهد شد و پذیرفته شده در همه.

در ماه دسامبر کمیسیون مستقل انتخابات منتشر شده اولیه شمارش آرا نشان غنی در سرب با 50.6 درصد آرا و رقیب اصلی عبدالله عبدالله با 39.5 درصد است. اما انتخابات بود نزدیک تر از آن به نظر می رسید: غنی پاک کرده بود 50 درصد آستانه دور زدن رواناب توسط یک تیغ نازک 11,000 برگه های رای در حالی که مخالفان اردوگاه تا به حال برای هفته مورد مناقشه اعتبار برخی از 300,000 رای. هنگامی که کمیسیون مستقل انتخابات به طور رسمی اعلام کرد غنی برنده در فوریه عبدالله را رد کرده و نتایج و سوگند او را به شکل خود دولت است.

سپس کمتر از دو هفته بعد از آن ایالات متحده و طالبان اعلام کرد که آنها تا به حال به توافق رسیدند. به عنوان بخشی از این قرارداد ایالات متحده خواهد برداشت حدود 4,000 سربازان در 135 روز و کامل باقی مانده خروج ظرف 14 ماه. طالبان متعهد به جلوگیری از شبکه های تروریستی از عامل در افغانستان و توافق برای آغاز مذاکرات صلح با رهبران افغانستان از جمله نمایندگان از دولت است.

هنوز هیچ چیز در این امتیازات نشان داده شده هر گونه تغییر در گروه های افراط گرایی است. طالبان باقی مانده در هسته خود یک ضد دموکراتیک شورشیان متعهد برای اداره جامعه پس از یک تفسیر افراطی از اسلام است. منتقدان در بر داشت کمی در این قرارداد برای تضمین سخت به دست آورده آزادی—مانند حقوق زنان در محاصره حتی تحت بهترین شرایط—از اینکه به سرعت سرکوب شده است. “در جامعه بین المللی وجود دارد یک توهم است که طالبان تغییر کرده است” احمدزی به من گفت. “اما از طالبان من شنیده ام از آنها هنوز هم می خواهید برای رسیدن به قدرت و آنها هنوز در حال صحبت کردن در مورد شریعت.”

هشت هفته پس از ایالات متحده آمریکا امضا خروج آن از نظر مستقیم مذاکرات صلح هنوز به آغاز خواهد شد. فقط به عنوان نامشخص است که منجر خواهد شد دولت موظف به مذاکره با طالبان است. پس از شکست به واسطه یک قدرت جدید به اشتراک گذاری ترتیب بین غنی و عبدالله در ماه گذشته وزیر امور خارجه مایک Pompeo مجازات هر دو طرف برش $1 میلیارد دلار در آمریکا کمک کند. افغانستان متکی به کمک کننده سازمان ملل برای پوشش تا آنجا که 75 درصد از مخارج آن و Pompeo کاهش زمان اثر در میان تیز تشدید جهانی coronavirus همه گیر افغانستان با وزیر بهداشت به تازگی برآورد که چهار نفر در هر پنج افغان را در معرض خطر عفونت است.

بحران جدید تقویت ، خشونت از سر گرفته شده است—منحرف بازگشت به حالت عادی برای یک کشور است که در جنگ و برای چهار دهه است. در مراسم تحلیف ریاست جمهوری در اوایل ماه مارس اصابت موشک را در پایتخت به عنوان غنی در زمان سوگند ریاست جمهوری یاد. زمانی که انفجار پیاپی در نزدیکی اعضای جمعیت پراکنده اما غنی خود را برگزار زمین. او برداشته ژاکت خود را به نشان می دهد او نیست که دنده محافظ زیر. “ما شاهد حملات,” او گفت:. “انفجار یک زن و شوهر نباید ما را بترساند.” خود را مبارز حرکات تلویزیون پخش شد در یک تقسیم صفحه نمایش در طرف دیگر بود حریف خود عبدالله ادای سوگند به طور همزمان در یک بخش جداگانه ای از کاخ ریاست جمهوری. عبدالله بعد گفت که حامیان kowtowing به جعلی رای به معنی “تشییع جنازه دموکراسی در این کشور است.”

به عنوان دو رقیب حفاری در پاشنه خود خفته تهدیدات در حال آماده کردن خود برای افزایش دوباره. آشوبگران در دو طرف شکاف “صحبت به یکدیگر چندی پیش با اسلحه” فاضل fazly می جمهور غنی رئیس مشاور به من گفت. در افغانستان جنگ داخلی از سال 1992 تا سال 1996 مجاهدین با ارتش برپا چنین شدید و مخرب ضرب و جرح در یکی دیگر است که ظهور طالبان در ابتدا استقبال به عنوان یک تسکین از قتل عام. در آن زمان متخلف جنگ سالاران تشکیل “پنج عمده صلح و بعد از هر مذاکره آنها آمد به کابل و آغاز خونریزی” fazly می گفت. دشمنی زد بیش از حد عمیق; اتحاد ساخته شد و شکسته در روز. در عین حال در پی 9/11 بسیاری از این رقبا آمد و با هم به ایجاد پست-طالبان دولت که به طور آزمایشی جان سالم به در برد تا به امروز. یک کلید به آن انسجام بوده است مطیع حضور قوی ضامن—ائتلاف آمریکا و نیروهای بین المللی قادر به وادار پایبندی به اشتراک گذاشته شده از نظر. این یک تغییر بزرگ fazly می گفت این بود که این کشور strongmen قدرت کارگزاران و جنگ سالاران در حال حاضر به “اطاعت از قوانین بازی.”

چه اتفاقی می افتد هنگامی که شما را حذف ضامن ؟ این سوال به گل نشسته افغانستان دموکراتیک تلاش از آغاز. در بیانیه اخیر طالبان تمسخر به “متکبر آمریکایی” و به یاد می آورد یک ضرب المثل: “شما ممکن است ساعتهای اما ما این زمان.”

هر دموکراسی است growing pains, اما نه همه فرصتی برای بیشتر زنده بودن آنها است. Shaharzad اکبر شدیم افغانستان 1400 یک جوانان-رهبری جنبش اختصاص داده شده به اصول لیبرال نزدیک به یک دهه پیش است. او به تازگی به من گفت: “افغانستان هنوز هم یک میدان جنگ بین ارزش های دموکراتیک و افراط گرایی.” پس از آمدن سن در کابل اکبر پذیرفته شد در کالج اسمیت در ماساچوست که در آن او فارغ التحصیل شد و در سال 2009 و تحویل شروع آدرس برای کلاس خود است. زندگی و تحصیل در ایالات متحده آموخته بود او “که آن را OK به یک زن,” او گفت در مراسم “و به احساس و عمل مانند یک زن در ملاء عام بود و قدرت و نه ضعف.” در سال 2017, Akbar شروع به کار برای دولت افغانستان. در ماه ژوئیه گذشته او منصوب شد به تاریخی که هیئت در سفر به دوحه برای آغاز مذاکرات با طالبان. یک مادر جدید در آن زمان او خود را آماده جلسات در حالی که او دو-ماه-پیر نشسته در سالن کنفرانس حاشیه تمایل به توسط شوهرش.

در یک نقطه در اولین روز جلسه نوزاد پسر هم زده که اگر مایل به اضافه کردن صدای خود را به بحث بر آینده کشور است. در برخی از لیست گردش آنلاین, نام نوزاد حتی منتشر شد به عنوان یکی از شرکت کنندگان. ناظران خوشحال در نماد اما گنجاندن یک خطا بود.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de