چگونه با هر ویرایشگر متن و Aegisub زیرنویس های خود را بسازید

بروزرسانی شده توسط Dan Price در تاریخ 27 آوریل 2017

YouTube با دوزهای آهسته (به عنوان مثال یک ویرایشگر ساده ، مرتب و ساده) ارتقا به سایت را تحت فشار قرار داده است. اکنون حتی می توانید از نوشتن خودکار ویدیوهای YouTube خود درخواست کنید تا مخاطبان بیشتری به آن دسترسی پیدا کنند (هرکسی که با زبانی متفاوت صحبت می کند ، می خواهد انگلیسی یاد بگیرد یا نوعی اختلال شنوایی را تجربه کند).

نحوه استفاده از ویرایشگر ویدیوی جدید YouTube
دانلود زیرنویس فارسی فیلم قرار دادن زیرنویس به صورت دستی در فیلم های شما کار سختی نیست. اغلب فقط کمی وقت می برد ، اما به زودی می توانید فیلم ها را برای بهبود دسترسی ترجمه کنید (به ویژه هنگامی که زیرنویس ها به زبان شما در وب موجود نیست) ، یا وقتی می خواهید خنده دار باشید

هر ویرایشگر متن که در اختیار دارید ، برای ایجاد زیرنویس های اولیه کافی خواهد بود. برای زیرنویس های سفارشی تر می توانید بخش دوم این مقاله را ببینید. فیلم هایی که در تصاویر مشاهده می کنید از قسمت elephants Dream است ، اولین فیلم کوتاه انیمیشن با منبع آزاد و تولید شده با منبع آزاد است که تاکنون ساخته شده است.

ساخت زیرنویس اصلی در ویرایشگر متن
برای این مقاله ، ما از ویرایشگر متن ساخته شده در Notepad در ویندوز استفاده خواهیم کرد تا زیرنویس های اصلی را بدون تغییر رنگ یا قلم اضافی ایجاد کنیم. دفترچه یادداشت را باز کنید و پرونده خود را با پسوند .SRT و در UTF-8 ذخیره کنید (به ویژه اگر در حال وارد کردن کاراکترهای ویژه هستید).

نحوه اضافه کردن زیرنویس

ما به نحوه ایجاد زیرنویس در قالب SubRip (.SRT) می پردازیم ، که از این الگوی یادگیری آسان پیروی می کند:

1
چرا ، سلام در آنجا!
اسمت چیه؟
اکنون زمان شروع زیر و زیرنویس / عنوان را وارد کنید. 00: 00: 20،000 ساعت است: دقیقه: ثانیه ، قالب میلی ثانیه. معمولاً می توانید ویدیو را با میلی ثانیه در ویندوز فیلم ساز مشاهده کنید در حالی که دفترچه یادداشت را نیز باز دارید.

نحوه اضافه کردن زیرنویس

با فشار دادن هر دو برنامه در نوار وظیفه ، ضمن فشار دادن Ctrl و کلیک راست بر روی هر برگه برنامه و انتخاب Show Windows Side By Side ، اطمینان حاصل کنید که هر دو ویندوز را برای کار راحت تر نمایش دهید.

اکنون فقط فاصله ای بین هر خط قرار دهید. مراحل را تکرار کنید تا تمام خطوط تمام شود. به یاد داشته باشید که اغلب پس انداز کنید.

نحوه ساخت زیرنویس

بعد از اتمام کار ، می توانید زیرنویس ها را در هر پخش کننده اصلی رسانه مشاهده کنید تا زمانی که فیلم شما و زیرنویس ها دارای اسامی مشابه هستند اما پسوند پرونده های متفاوتی دارند و در همان پوشه قرار دارند. این با عنوان “softtsubbing” شناخته می شود ، که پرونده ویدئویی خام را دست نخورده می کند.

نحوه ساخت زیرنویس

همچنین می توانید فایلهای SRT را به صورت زیرنویس در ویدیوهای خود که از قبل در YouTube قرار دارند بارگذاری کنید.

بارگیری زیرنویس ها

ساخت زیرنویس بهتر به نظر در Aegisub
شاید شما علاقه مند به زیرنویس ها یا زیرنویس های حرفه ای تر باشید. در دنیای هر چیز منبع باز ، Aegisub یک ویرایشگر زیرنویس cross-platform است که فقط برای این کار از ویژگی های پیشرفته برخوردار است.

در دسترس به عنوان یک برنامه قابل حمل ، این برنامه گزینه های به ظاهر بی پایان برای سفارشی کردن فونت ، اندازه ، رنگ و موقعیت زیرنویس ها را ارائه می دهد. همچنین به شما امکان می دهد تا آسانتر جایی را که زیرنویس ها را قرار می دهید تجسم کنید.

با بارگیری ویدیو (با فرمت AVI ، MP4 ، MPG) که می خواهید زیرنویس کنید با رفتن به Video> Open Video شروع کنید.

بارگیری زیرنویس ها

اگر ویدیو ندارید (اما صدا را در اختیار دارید و می خواهید موقعیت زیرنویس ها را تغییر دهید) ، می توانید از یک فیلم ساختگی استفاده کنید و نزدیکترین وضوح تطبیق را تنظیم کنید.

چگونه با هر ویرایشگر متن و Aegisub 4 زیرنویس های خود را بسازید

همچنین می توانید صدا را در فیلم بارگذاری کنید و زمان بندی را بهتر بصری کنید (سر به صدا> باز کردن صدا از ویدیو).

برای تغییر قلم ، اندازه و رنگ زیرنویس ها ، به نوار زیر بروید و زیرنویس ها را انتخاب کنید و Styles Manager را انتخاب کنید. در کادر محاوره ای که ظاهر می شود ، دو جعبه ، Storage و Current Script را مشاهده خواهید کرد.

زیرنویس فیلم

می توانید در بخش Storage (ایجاد اطمینان از اینکه همیشه این سبک را ذخیره خواهید کرد) سبک جدیدی به سلیقه خود ایجاد کنید و آن را در جعبه کنونی Script (از این طریق برای زیرنویس ویدیویی که زودتر باز کرده اید استفاده کنید) انتخاب کنید.

زیرنویس فیلم

سپس بر روی OK کلیک کنید تا به پنجره اصلی Aegisub برگردید.

در کادر Audio بر روی شروع کلیپ صدا کلیک کنید و در انتهای کلیپ راست کلیک کنید. کلید S یا نوار فضا را فشار دهید تا قبل از وارد کردن زیرنویس خود در جعبه ویرایش ، کلیپ صوتی را بشنوید (می توانید همانطور که در فیلم مشاهده می کنید ، فریم های شروع و پایان را نیز کپی و چسباند).

زیرنویس فیلم

برای تنظیم موقعیت در هر کجا که می خواهید زیرنویس ها در Video Box ظاهر شوند. بعضی اوقات ، ممکن است بخواهید مثلاً در بالای ویدیوی خود یادداشتهایی از گفته های منطقه ای اضافه کنید.

چگونه می توانید زیرنویس های خود را با هر ویرایشگر متن ایجاد کنید و Aegisub بهینه سازی 9e

زیرنویس خود را تایپ کنید و Enter (یا ضربه Commit) را فشار دهید. توجه داشته باشید که برای نمایش دو خط ، باید از این اصطلاح استفاده کنید

نه
در جعبه ویرایش.

دانلود زیرنویس

همچنین ، روی Save (Ctrl + S) ضربه بزنید تا کل پرونده زیرنویس خود ذخیره شود (پسوند پرونده پیش فرض .ASS برای Advanced SubStation Alpha است.)

اکنون مراحل بالا را تا زمانی که زیرنویس را تمام کنید تکرار کنید (این دسته کوچک موسیقی را به خاطر بسپارید: بر روی> کلیک راست> نوار فضا> t کلیک کنید

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>