طالبان انتحاری 9 سرباز در شرق افغانستان

TribLIVE روزانه و هفتگی خبرنامه ایمیل ارائه اخبار شما و می خواهید اطلاعات شما نیاز به راست به صندوق پستی خود

توسط MASTERNEWSS در 29 اردیبهشت 1399

به روز شده در کمتر از یک دقیقه پیش

افغانستان — یک بمب گذار انتحاری در یک سرقت Humvee نظامی هدفمند و یک پایگاه در شرق افغانستان متعلق به این کشور سرویس های اطلاعاتی اولیه در روز دوشنبه کشته شدن دست کم نه نفر از اعضای نیروی مقامات افغان گفت. طالبان مسئولیت این حمله است.

حداقل 40 نفر از اعضای نیروی زخمی شدند در این حمله در نزدیکی شهر غزنی مرکز استان غزنی با توجه به عارف نوری سخنگوی والی. هشت نفر از زخمی ها در شرایط بحرانی و منتقل شدند به پایتخت کابل برای درمان بیشتر Noori اضافه شده است.

پیشتر گزارش کرده بود هفت مرده اما طارق آرین سخنگوی افغانستان وزیر کشور را تایید کرد آخرین تلفات عوارض.

با توجه به نوری, بمب افکن مورد استفاده قرار گیرد به سرقت رفته Humvee نظامی پر از مواد منفجره, انفجار آن را به عنوان او نزدیک دروازه ورودی اصلی به پایه. سخنگوی طالبان Zabihullah مجاهد گفت: این ولسوالی پشت این حمله در ولایت غزنی که در آن طالبان کنترل بسیاری از حومه شهر و مناطق روستایی است.

مرکز استان نیز نامیده می شود غزنی به طور خلاصه کاهش یافت و به کنترل طالبان دو بار در سال های اخیر است. این استان در گذشته بوده است, صحنه از بسیاری از مقیاس حملات علیه نیروهای افغان و نیروهای ناتو.

این حمله یک روز پس از رئیس جمهور اشرف غنی و سیاسی خود را رقیب عبدالله عبدالله به امضا رسید و قدرت های قرارداد دو ماه پس از هر دو خودشان را برنده از سپتامبر گذشته انتخابات ریاست جمهوری.

این معامله سیاسی را غنی رئیس جمهور باقی می ماند از جنگ زده کشور در حالی که عبدالله منجر خواهد این کشور را به آشتی ملی شورای عالی.

غنی و عبدالله برگزار موازی افتتاح مراسم در ماه مارس است. آنها قفل شده در جنگ قدرت پس از رای دادن. این اختلاف باعث تهمت به دولت آن را اعلام خواهد کاهش 1 میلیارد دلار کمک به افغانستان اگر دو افغان کار نمی کند تفاوت های خود را.

توافق صلح میان آمریکا و طالبان به امضا رسید و در فوریه. 29 تماس برای آمریکا و ناتو افغانستان را ترک. آن دیده می شد در آن زمان به افغانستان را بهترین فرصت در صلح پس از چند دهه از جنگ.

پس از امضای ایالات متحده شده است در تلاش برای به دست آوردن طالبان و دولت افغانستان شروع به داخل افغانستان مذاکرات اما آشفتگی های سیاسی و شخصی acrimony بین غنی و عبدالله مانع شد.

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo صحبت با رهبران دو کشور روز یکشنبه گفت که او خوشحال بود توسط تمایل خود را برای حرکت به سمت داخل افغانستان مذاکرات اما "افسوس زمان از دست رفته."

در یک کنفرانس مطبوعاتی دوشنبه, رئیس امنیت ملی افغانستان به ریاست احمد ضیا سراج ناودان طالبان گفته آنها "هرگز استقبال صلح و متعهد به ادامه خشونت.

خشونت ادامه دارد در افغانستان است. روز یکشنبه در غزنی کشته شد, کشته شدن پنج نفر و سه غیرنظامی و دو افسر پلیس به عنوان آنها در حال سفر بودند در منطقه Jaghatu با توجه به آرین وزیر کشور سخنگوی. او مقصر طالبان برای حمله است.

آخرین سه شنبه شبه نظامیان حمله یک بیمارستانی در کابل به قتل 24 نفر از جمله مادران و پرستاران و دو بچه. این حمله یک ساعت-طولانی ضربات با پلیس; حمله همچنین در سمت چپ 16 مجروح در بیمارستان است که با حمایت کمک های بین المللی گروه پزشکان بدون مرز. هیچ کس مسئولیت این حمله را بر روی درمانگاه در دشتی Barchi, بیشتر شیعیان محله در کابل.

همچنین در روز سه شنبه یک بمب گذار انتحاری با حمله به مراسم تشییع جنازه یک طرفدار دولت شبه نظامی فرمانده و سالار سابق در استان شرقی ننگرهار, کشته شدن 32 نفر و زخمی شدن 133 نفر دیگر. که حمله ادعا شده توسط گروه دولت اسلامی.

در یک سخنرانی تلویزیونی ساعت پس از حملات رئیس جمهور نیروهای امنیتی به حمله طالبان به نوبه خود از موضع دفاعی دولت گفت: در آن نگهداری می شود پس از ایالات متحده آمریکا-طالبان معامله است.

"طالبان داده نشده تا مبارزه و کشتن افغانها به جای آنها افزایش یافته و حملات خود را بر هموطنان ما و اماکن عمومی میگویند.

طالبان روز دوشنبه گفت: این حمله در کابل بود در پاسخ به این دولت اخیر اعلام جنگ.

دسته بندی: اخبار | آمریکا/جهانtinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب